Miejsce wydarzenia

Instytut Psychologii UŁ

Adres: al. Rodziny Scheiblerów 2, 90-128 Łódź (mapa)

Część konferencyjna zjazdu odbędzie się w siedzibie Instytutu Psychologii UŁ. Nowo wybudowany budynek mieści się na skrzyżowaniu alei Rodziny Scheiblerów i Narutowicza, w obszarze tzw. Nowego Centrum Łodzi. Tutaj zobaczyć można biznesowo-kulturalną część miasta stanowiącą fuzję nowoczesności i tradycji. W odległości krótkiego spaceru od Instytutu Psychologii znajdują się m.in.: przebudowany niedawno dworzec Łódź Fabryczna, EC1 (pierwsza łódzka elektrownia, której postindustrialne budynki pełnią dziś funkcję kompleksu kulturalno-rozrywkowego) czy mieszczący się przy parku im. Stanisława Moniuszki, XIX-wieczny Sobór św. Aleksandra Newskiego.

Opis dostępności budynku IP dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się tutaj (zakładka „Wydział Nauk o Wychowaniu, budynek C”).

W niedalekiej odległości od IP UŁ zlokalizowane są kawiarnie, w których będzie można zaplanować spotkania nieformalne:

  • Dzień dobry caffe (220 m), Prezydenta Gabriela Narutowicza 57, 90-130 Łódź (mapa)
  • Kawiarnia Ekspres do kawy (400 m), plac Generała Henryka Dąbrowskiego 2, 90-249 Łódź (mapa)
  • Koleżanki Cafe (700 m), Tramwajowa 17B/U3, 90-132 Łódź (mapa)
Instytyt Psychologii UŁ

Księży Młyn

To wpisany do rejestru zabytków, XIX-wieczny zespół fabryczno-mieszkalny założony przy Wodnym Rynku (dziś Plac Zwycięstwa) przez Karola Wilhelma Scheiblera. Nazywany „miastem w mieście”. W ramach kompleksu znajdują się zabudowania dawnych przędzalni bawełny i osiedle robotnicze (z własną remizą strażacką, szpitalem czy szkołą), ale też rezydencje pałacowe rodziny właścicieli. Wszystko w pobliżu urokliwego parku (obecnie park Źródliska). Znaczna część tych obiektów została odnowiona w ostatnich latach i pełni dziś funkcje miejsc kultury oraz oryginalnych powierzchni wykorzystywanych przez np. lokale gastronomiczne (m. in. restauracja Browar Księży Młyn (mapa), w której odbędzie się bankiet konferencyjny).

Przed bankietem osoby chętne zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem, dzięki której będzie można poczuć postindustrialny klimat Łodzi. Wycieczka wyruszy 23 września o 18:30 spod budynku Instytutu Psychologii UŁ i zakończy się o 20:30 w restauracji Browar Księży Młyn (czyli miejscu naszego bankietu).

W zależności od składu grupy, wycieczka  odbędzie się w języku polskim lub angielskim. Zapisy TUTAJ, liczba miejsc ograniczona!

Restauracja Browar Księży Młyn