Miejsce wydarzenia

19 Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej odbędzie się na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Katowicki Wydział został utworzony w 2010 roku. Jego siedziba mieści się w cichej dzielnicy miasta, jaką jest Dąbrówka Mała. Zabudowę dzielnicy stanowią charakterystyczne dla architektury Górnego Śląska kamienice i familoki budowane przy terenach hut i kopalni. Architektura budynku uczelni nawiązuje do industrialnego dziedzictwa Katowic. W niedalekiej odległości znajdziemy, m.in. siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie warto udać się na wieczorne koncerty lub Muzeum Śląskie ukazujące  wielokulturowość województwa śląskiego, które łączy siłę tradycji, sztuki i przemysłu.

W trakcie wizyty w Katowicach warto udać się na Nikiszowiec, czyli największą atrakcję historyczną i turystyczną miasta, która w niepowtarzalny sposób oddaje specyfikę industrialnego miasta. Czerwona cegła, idealne zagospodarowanie przestrzeni będące miasteczkiem w mieście oraz dobiegająca z kawiarni, sklepów i restauracji gwara śląska pozwala poczuć bicie serca Śląska.

Liczymy, że udział w Zjeździe będzie okazją nie tylko do rozwoju naukowego i wymiany doświadczeń, ale również pozwoli na zetknięcie się niezwykle bogatą kulturą Śląska i Ślązaków wyrażoną w licznych tradycjach, własnym dialekcie,  czy też w architekturze industrialnej i brutalistycznej.